Valgendada on võimalik ainult oma hambaid, kuna kroonid ja täidised valgendamisel oma värvust ei muuda. Oluline on, et enne valgendamist oleksid ravitud kõik hambaaugud ning eemaldatud hambakivi. Enne hammaste valgendamist on väga keeruline prognoosida, kui palju hammaste värvus täpselt muutub, kuna värvimuutuse põhjuseid on erinevaid.

Hammaste valgendust ei soovitata teha rasedatele, rinnaga toitvatele emadele, alla 18aastastele patsientidele, suurte täidistega hammaste puhul, allergia või ülitundlikkuse puhul mõne valgendusgeelides kasutatava komponendi suhtes.

Kodune hammaste valgendamine

Patsiendile valmistatakse spetsiaalsed valgenduskaped, mille jaoks hambaarst võtab esimesel visiidil jäljendid ja labor teeb nende järgi kaped. Hambaarst informeerib patsienti valguskapede ja -geeli õigest kasutamisest. Kodusel valgendamisel tuleb hoida geeliga kapesid suus 6-8 tundi.

Valgenduse ajal võivad muutuda hambad tundlikuks, kuid see kaob peale valgendust. Soovitatav ei ole paari päeva jooksul peale valgendamist süüa ja juua tugevalt toidupigmente sisaldavaid toiduaineid.

Üksiku hamba valgendamine

Mõnikord võib hammas peale juureravi aja möödudes tumeneda. Kui hambareas on muutnud värvi üksik hammas, ei toimi sellele ülejäänud valgendusmeetodid. Sellisel juhul puuritakse hambale suulae või keelepoolsele pinnale väike auguke, eemaldatakse vana täidis ning hambasse asetatakse spetsiaalne valgendusgeel. Hambasse tekitatud auk suletakse ajutiselt täidisega ning protseduuri korratakse 3–5 päeva tagant kuni soovitud tulemuse saavutamiseni.